Organization Calendar (Cambridge roadrunners Girls' Hockey Association)

PrintOrganization Calendar
<< PrevNov 18, 2018-Dec 08, 2018Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Nov 18Nov 19Nov 20Nov 21Nov 22Nov 23Nov 24
Travel - Atom B - Barrie Sharkfest
Travel - Bantam BB - Kanata Rangers Tournament
Travel - Novice B - Stratford Aces Festival Cup Challenge
Travel - Peewee B - Barrie Sharks
Travel - Midget BB - Kitchener Lady Rangers Fallfest
House - Bantam 3 - Norfolk Tournament
Travel - Senior A - London SR Tournament
Santa Claus Parade (11/17/18-11/18/18)
Annual CrGHA Sweater Dance (11/23/18-11/24/18)
Pre-Novice
7:15 AM-8:15 AM
Practice
Travel
Novice B
8:00 AM
@ Orangeville Tigers
Stratford Rotary Complex (RBC Arena) [NB13]
House
Novice 1 & Novice 2
8:15 AM-9:15 AM
Shared Practice
House
Atom 1
9:15 AM
vs. Wilmot Wolverines #2
Travel
Atom B
9:15 AM
@ Whitby Wolves
Travel
Peewee A
10:00 AM-11:00 AM
Practice
House
Peewee 1
10:15 AM
vs. Grand River Mustangs #2
Travel
Peewee B
10:15 AM
vs. Hamilton Hawks
Travel
Midget A
11:15 AM
vs. Saugeen Lighting
Travel
Midget AA
11:45 AM
@ Bluewater Hawks
Travel
Bantam A
12:45 PM
vs. Waterloo Ravens
Travel
Peewee B
2:45 PM
@ Lambeth Lancers
Travel
Atom A
4:00 PM
vs. Oakville Hornets
Travel
Bantam BB
4:45 PM
vs. Mississauga Chiefs (Yee)
Bell Sensplex
House
Peewee 2 & Goalie Development
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
House
Peewee 3
5:00 PM
vs. Waterloo Ravens #2
Hespeler 1 [PW11]
House
Bantam 3
6:00 PM
vs. Waterloo Ravens #1
Hespeler 1 [BLL15]
House
Bantam 1 & Bantam 2
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Travel
Peewee AA
7:00 PM
vs. Burlington Barracudas
Travel
Senior A
8:30 PM
vs. Etobicoke Dolphins
Travel
Atom B
5:15 PM-6:15 PM
Practice
Travel
Atom A
5:15 PM-6:15 PM
Practice
Travel
Bantam A
8:15 PM-9:45 PM
Practice
Coaches Shinny
9:30 PM-11:00 PM
Practice
Travel
Atom A
5:00 PM-6:00 PM
Practice (Details)
Travel
Novice B
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Travel
Peewee A
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Travel
Peewee AA
6:00 PM-7:30 PM
Practice
Travel
Peewee B
6:30 PM
@ Wilmot Wolverines
Travel
Bantam AA
6:30 PM-8:00 PM
Practice
Travel
Midget A
7:00 PM-8:00 PM
Practice
House
Peewee 2
7:45 PM
@ Guelph Jr. Gryphons Yellow
WERC (2) [PW37]
Travel
Midget AA
8:00 PM
vs. Waterloo Ravens
Travel
Midget BB
8:00 PM-9:30 PM
Practice
Travel
Peewee B
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Travel
Atom B
6:30 PM
@ Ayr Rockets
Travel
Bantam BB
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Travel
Peewee AA
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Travel
Bantam A
7:30 PM
@ Guelph Gryphons
House
Midget
7:30 PM
@ Ayr Rockets #1
NDCC [MLL001]
DS
Bantam DS
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Travel
Midget AA
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Travel
Midget BB
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Travel
Senior A
9:30 PM
@ Brampton Canadettes
Travel
Atom A
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Travel
Novice B
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Travel
Atom B
5:15 PM-6:15 PM
Practice
Travel
Peewee A
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Travel
Bantam AA
8:30 PM-9:30 PM
Practice
Travel
Midget A
9:00 PM-10:30 PM
Practice
Travel
Midget AA
9:30 PM-10:30 PM
Practice
House
Bantam 3
2:00 PM
@ Brantford Ice Cats
DS
Novice DS
5:30 PM-6:30 PM
Practice
DS
Atom DS
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Travel
Peewee B
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Travel
Novice B
6:30 PM
vs. Stoney Creek Sabres
Travel
Bantam A
6:30 PM-7:30 PM
Practice
DS
Peewee DS
6:30 PM-7:30 PM
Practice
Travel
Peewee A
7:00 PM
vs. Waterloo Ravens
Travel
Senior A
7:15 PM
@ London Devilettes
House
Bantam 3
7:30 PM
@ Ancaster Avalanche Blue
Travel
Peewee AA
7:30 PM
vs. Stoney Creek Sabres
Travel
Bantam BB
7:30 PM-8:30 PM
Practice
Coaches Shinny
9:00 PM-10:30 PM
Practice
Travel
Senior A
9:30 PM-11:00 PM
Practice
House
Midget & Intermediate
9:30 PM-11:00 PM
Shared Practice
House
Novice 1
7:15 AM-8:15 AM
Practice
First Shift Team
8:15 AM-9:15 AM
Practice
Travel
Atom A
8:30 AM
vs. Burlington Barracudas
House
Atom 1
9:15 AM-10:15 AM
Practice
House
Peewee 1
9:30 AM-10:30 AM
Practice
House
Bantam 3
10:00 AM
vs. Burlington Black Panthers
Port Dover Arena [13]
Girls Hockey Prep
10:15 AM-11:15 AM
Practice
House
Peewee 2
10:30 AM-11:30 AM
Practice
Travel
Senior A
10:30 AM
vs. Aurora Panthers
Travel
Novice B
11:15 AM
@ St Catharines Brock Jr Badgers
House
Peewee 3 & Goalie Development
11:30 AM-12:30 PM
Shared Practice
Travel
Peewee A
12:30 PM
vs. Barrie Sharks
House
Novice 2
1:00 PM
@ Ayr Rockets #1
NDCC [NLL02]
Travel
Midget BB
1:15 PM
@ Caledon Coyotes
House
Bantam 1
1:30 PM-2:30 PM
Practice
House
Bantam 2
1:30 PM-2:30 PM
Practice
Travel
Peewee B
1:30 PM
@ Guelph Gryphons
Travel
Bantam AA
2:00 PM
@ Saugeen Lighting
Travel
Bantam A
2:30 PM
vs. Saugeen Lighting
Pre-Novice
3:15 PM
@ Woodstock Wildcats
Travel
Midget A
4:00 PM
@ Stratford Aces
Travel
Midget AA
4:00 PM
vs. Kitchener Lady Rangers
Travel
Atom B
4:15 PM
@ Walkerton Capitals
House
Intermediate
5:30 PM
vs. Kitchener Lady Rangers Red
Hespeler 2 [MI06]
Travel
Senior A
6:45 PM
vs. Etobicoke Dolphins
Travel
Bantam BB
6:45 PM
@ Walkerton Capitals
House
Bantam 3
8:30 PM
vs. Waterloo Ravens #1
Nov 25Nov 26Nov 27Nov 28Nov 29Nov 30Dec 01
Travel - Midget BB - Kitchener Lady Rangers Fallfest
House - Bantam 3 - Norfolk Tournament
Travel - Senior A - London SR Tournament
Travel - Peewee B - Woolwich Wild Annual Shootout Tournament (Added Oct 26)
House - Bantam 2 - Peterborough Ice Kats Tournament
Travel - Peewee A - CAN/AM Girls Hockey Tournament
Travel - Midget AA - Brampton Two Nations Cup
Travel - Bantam AA - USA Canada Cup
Travel - Peewee AA - CANAM Lake Placid NY
Pre-Novice
8:15 AM-9:15 AM
Practice
House
Atom 1
9:00 AM
@ Ayr Rockets #1
NDCC [ALL01]
House
Novice 2
9:15 AM-10:15 AM
Practice
Travel
Midget BB
9:30 AM
vs. Semi Final - 1st Group A vs Best 2nd Place
DS
Peewee DS
10:00 AM-11:00 AM
Practice
DS
Bantam DS
10:15 AM-11:15 AM
Practice
House
Novice 1
10:30 AM
@ Waterloo Ravens #2
AMC (West) [NLL51]
Travel
Novice B
11:15 AM
vs. Haldimand River Cats
Travel
Atom A
12:00 PM
@ Stoney Creek Sabres
Travel
Atom B
12:15 PM
vs. Mount Forest Rams
Travel
Peewee B
1:15 PM
vs. Walkerton Capitals
Travel
Midget AA
1:45 PM
@ Chatham Outlaws
Travel
Bantam A
2:15 PM
@ Mississauga Chiefs
House
Peewee 2
3:00 PM
@ Waterloo Ravens #4
House
Bantam 1
4:00 PM
vs. Central Perth Local League
Hespeler 1 [BLL06]
House
Peewee 1
4:45 PM
@ Guelph Jr. Gryphons White
WERC (2) [PW33]
House
Bantam 2
5:00 PM
vs. Grand River Mustangs 2
Hespeler 1 [BLL95]
DS
Novice DS
5:00 PM-6:00 PM
Practice
House
Peewee 3
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Travel
Bantam BB
6:00 PM
vs. Owen Sound Ice Hawks
Travel
Bantam AA
7:00 PM
vs. London Devilettes
Travel
Midget A
8:30 PM
vs. Waterloo Ravens
Travel
Peewee A
5:15 PM-6:15 PM
Practice
Travel
Midget BB
8:15 PM-9:45 PM
Practice
Travel
Senior A
9:30 PM-11:00 PM
Practice
Travel
Atom A
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Travel
Novice B
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Travel
Peewee A
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Travel
Peewee AA
6:00 PM-7:30 PM
Practice
Travel
Bantam A
6:30 PM-8:00 PM
Practice
Travel
Midget A
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Travel
Midget AA & Bantam AA
8:00 PM-9:30 PM
Shared Practice
Travel
Atom B
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Travel
Peewee AA
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Travel
Bantam AA
7:00 PM-8:30 PM
Practice
Travel
Bantam A
8:30 PM
vs. North Halton Twisters
Travel
Midget AA
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Travel
Peewee AA
4:30 PM
vs. OPENING CEREMONIES
1980 Rink
Travel
Atom A
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Travel
Novice B
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Travel
Atom B
5:15 PM-6:15 PM
Practice
Travel
Peewee B
6:00 PM-7:00 PM
Powerskating
Travel
Midget AA
7:00 PM
vs. North York Ice Boltz
DS
Peewee DS & Bantam DS
7:30 PM-9:00 PM
Shared Practice
Travel
Peewee A
7:40 PM
@ Islanders
Lake Placid 1980 Rink
Travel
Bantam A
8:30 PM
vs. Kitchener Lady Rangers
Travel
Midget A
9:00 PM-10:30 PM
Practice
Travel
Peewee AA
7:40 AM
@ Minuteman Lady Flames (Marlborough MA)
1980 Rink
Travel
Bantam AA
9:00 AM
vs. Stoney Creek Sabres
House
Bantam 2
12:00 PM
@ Mississauga Chiefs Main 5731 BHL
PETERBOROUGH MEMORIAL CENTRE - Pad 1 [208]
Travel
Peewee AA
1:30 PM
vs. Wilmot Wolverines
1980 Rink
Travel
Peewee A
2:30 PM
vs. Amherst
Lake Placid '32 Rink
Travel
Bantam AA
3:00 PM
@ Hamilton Hawks
Travel
Peewee B
3:30 PM
@ Woolwich Wild
House
Bantam 2
5:00 PM
vs. Mississauga Chiefs Leenaars 5733 BHL
PETERBOROUGH MEMORIAL CENTRE - Pad 1 [210]
House
Novice 1 & Novice 2
5:30 PM-6:30 PM
Shared Practice
Travel
Bantam A
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Travel
Peewee B
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Travel
Atom B
6:30 PM
vs. Ayr Rockets
Travel
Novice B
6:30 PM
@ Stoney Creek Sabres
House
Bantam 3
6:30 PM
vs. Wilmot Wolverines
Hespeler 2 [BLL16]
House
Midget
7:00 PM
vs. Kitchener Lady Rangers Red
Dickson Arena [MLL015]
Travel
Atom A
7:30 PM
vs. Brampton Canadettes
Travel
Bantam BB
7:30 PM-8:30 PM
Practice
House
Intermediate
7:45 PM
vs. Woolwich Wild
Hespeler 2 [MI01]
Travel
Midget AA
8:00 PM
@ Buffalo Regals
House
Peewee 3
8:30 PM
vs. Wilmot Wolverines 2
Travel
Midget BB
9:00 PM
vs. Woodstock Wildcats
Pre-Novice
7:15 AM-8:15 AM
Practice
Travel
Peewee A
7:40 AM
vs. Lady Crusaders Purple
Saranac Arena
First Shift Team
8:15 AM-9:15 AM
Practice
House
Novice 2
8:30 AM
vs. Guelph Jr. Gryphons White
Hespeler 2 [NLL08]
Travel
Peewee AA
8:50 AM
@ Clarington Flames
1932 Rink
Travel
Novice B
9:15 AM
vs. Niagara Rapids
Travel
Atom B
9:30 AM
vs. Waterloo Ravens
Travel
Midget AA
9:30 AM
@ Chicago Young Americans
Travel
Bantam AA
9:45 AM
@ NaHA Futures U14
Girls Hockey Prep
10:15 AM-11:15 AM
Practice
House
Atom 1
10:30 AM
vs. Guelph Jr. Gryphons Black
Hespeler 2 [ALL06]
House
Peewee 2
11:30 AM
vs. Kitchener Lady Rangers Blue
Hespeler 2 [PW10]
Travel
Peewee B
11:30 AM
vs. Mitchell Meteors
Travel
Bantam BB
12:30 PM
vs. Wilmot Wolverines
House
Peewee 1 & Peewee 3
1:30 PM-2:45 PM
Shared Practice
House
Bantam 1 & Bantam 3
2:45 PM-4:00 PM
Shared Practice
Travel
Peewee B
3:00 PM
@ Mount Forest Rams
Travel
Bantam AA
3:30 PM
@ Chicago Mission
Travel
Midget AA
4:00 PM
vs. TBA
Travel
Midget A
4:00 PM
vs. Guelph Gryphons
Travel
Senior A
4:30 PM
@ Clarington Flames
House
Intermediate
5:30 PM
vs. Grand River Mustangs
Hespeler 2 [MI03]
Travel
Peewee A
7:20 PM
@ North Shore Vipers
Lake Placid '32 Rink
House
Bantam 2
7:30 PM
vs. Oshawa 3242 BHL
Travel
Peewee AA
8:50 PM
vs. Cornwall Typhoons
USA Rink
Travel
Senior A
9:00 PM
@ Clarington Flames
Dec 02Dec 03Dec 04Dec 05Dec 06Dec 07Dec 08
Travel - Peewee B - Woolwich Wild Annual Shootout Tournament (Added Oct 26)
House - Bantam 2 - Peterborough Ice Kats Tournament
Travel - Peewee A - CAN/AM Girls Hockey Tournament
Travel - Midget AA - Brampton Two Nations Cup
Travel - Bantam AA - USA Canada Cup
Travel - Peewee AA - CANAM Lake Placid NY
Travel - Novice B - Guelph Winter Classic
Travel - Bantam A - Guelph Tournament
Pre-Novice
7:15 AM-8:15 AM
Practice
Travel
Midget AA
8:00 AM
vs. TBA
Travel
Peewee A
8:30 AM
vs. TBD Gold Medal Game
Lake Placid 1980 Rink
Travel
Peewee B
8:30 AM
vs. TBD - Semis 3rd vs 2nd
Travel
Peewee B
8:30 AM
vs. TBD - Semis 4th vs. 1st
Travel
Peewee A
8:45 AM
vs. TBD Bronze Medal Game
Lake Placid USA
House
Bantam 2
9:00 AM
@ Nepean Stratton 2831 BHL
PETERBOROUGH MEMORIAL CENTRE - Pad 1 [216]
Travel
Peewee AA
9:45 AM
vs. GOLD MEDAL GAME
1980 Rink
Travel
Peewee AA
10:15 AM
vs. BRONZE MEDAL GAME
Saranac
Travel
Atom A
12:00 PM
@ St Catharines Brock Jr Badgers
House
Bantam 2
12:15 PM
@ Finals
Travel
Peewee B
12:15 PM
vs. TBD - FINALS
Travel
Bantam BB
1:30 PM
@ Owen Sound Ice Hawks
House
Peewee 1
2:00 PM
@ Kitchener Lady Rangers White
Travel
Novice B
2:15 PM
@ Niagara Rapids
House
Midget
2:30 PM
@ Woolwich Wild
House
Bantam 3
3:00 PM
@ Waterloo Ravens #2
Travel
Midget A
3:30 PM
@ Saugeen Lighting
House
Novice 1 & Novice 2
4:00 PM-5:00 PM
Shared Practice
House
Atom 1 & Goalie Development
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
House
Peewee 3
5:00 PM
vs. Grand River Mustangs #1
Hespeler 1 [PW93]
Travel
Peewee B
5:30 PM
@ Ayr Rockets
Travel
Atom B
6:00 PM
@ Wilmot Wolverines
House
Bantam 1
6:00 PM
vs. Grand River Mustangs 1
Hespeler 1 [BLL94]
House
Peewee 2
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Travel
Bantam A
7:00 PM
vs. Brampton Canadettes
Coaches Shinny
8:30 PM-10:00 PM
Practice
Travel
Atom B
5:15 PM-6:15 PM
Practice
House
Novice 2
6:00 PM
@ Kitchener Lady Rangers Red
Activa (PJD) [NLL36]
Travel
Peewee B & Bantam BB
8:00 PM-9:30 PM
Shared Practice
Travel
Midget BB
8:15 PM
vs. Woolwich Wild
House
Bantam 3
8:30 PM
@ Guelph Jr. Gryphons Red
Victoria [BLL34]
Travel
Senior A
9:30 PM-11:00 PM
Practice
Travel
Atom A
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Travel
Novice B
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Travel
Peewee A
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Travel
Peewee AA
6:00 PM-7:30 PM
Practice
Travel
Bantam A
6:30 PM-8:00 PM
Practice
Travel
Midget A
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Travel
Midget AA
8:00 PM-9:30 PM
Practice
Travel
Bantam AA
8:00 PM-9:30 PM
Share with RIV's
Travel
Midget BB
8:30 PM
@ Wilmot Wolverines
Travel
Novice B
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Travel
Peewee B
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Travel
Bantam A
7:00 PM-8:30 PM
Practice
Travel
Bantam BB
8:30 PM
vs. Brantford Ice Cats
Travel
Midget BB
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Travel
Atom A
5:00 PM-6:00 PM
Practice
DS
Atom DS
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Travel
Novice B
5:00 PM-6:00 PM
Practice
House
Bantam 2 & Bantam 3
5:15 PM-6:15 PM
Shared Practice
Travel
Peewee AA
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Travel
Bantam AA
8:30 PM-9:30 PM
Practice
Travel
Midget A
9:00 PM-10:30 PM
Practice
Travel
Midget AA
9:30 PM-10:30 PM
Practice
DS
Novice DS
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Travel
Bantam BB
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Travel
Peewee B
6:00 PM-7:00 PM
Practice
DS
Bantam DS
6:30 PM
vs. Guelph Gryphons
Travel
Atom B
6:30 PM
vs. Kitchener Lady Rangers
Travel
Bantam AA
6:30 PM-7:45 PM
Practice
Travel
Peewee A
7:00 PM
vs. Brampton Canadettes
Travel
Peewee AA
7:00 PM
@ Oakville Hornets
DS
Peewee DS
7:30 PM
vs. Ancaster Avalanche
House
Atom 1
7:45 PM
vs. Wilmot Wolverines #1
Hespeler 2 [ALL09]
House
Intermediate
9:00 PM
@ Grand River Mustangs
Fergus (A) [MI09]
Travel
Senior A
9:00 PM
vs. Whitby Wolves
House
Novice 1 & Atom 1
7:15 AM-8:15 AM
Shared Practice
First Shift Team
8:15 AM-9:15 AM
Practice
House
Peewee 2 & Peewee 3
9:15 AM-10:15 AM
Shared Practice
Pre-Novice
9:30 AM
@ Woodstock Wildcats
Girls Hockey Prep
10:15 AM-11:15 AM
Practice
Travel
Atom B
11:00 AM
@ Mount Forest Rams
House
Novice 2
11:30 AM
@ Woolwich Wild #1
Travel
Bantam AA
2:15 PM
@ London Devilettes
Travel
Peewee AA
2:30 PM
@ Burlington Barracudas
Travel
Atom A
2:30 PM
@ Mississauga Chiefs
Travel
Senior A
3:00 PM
@ Peterborough Ice Kats
Travel
Midget BB
3:00 PM
@ Woodstock Wildcats
House
Peewee 1
3:15 PM
vs. Woolwich Wild
House
Bantam 1
4:15 PM
vs. Kitchener Lady Rangers Red
Travel
Midget AA
5:15 PM
@ London Devilettes
House
Midget
5:30 PM
@ Grand River Mustangs 3
Fergus (B) [MLL041]
Travel
Peewee A
6:30 PM
@ North York Storm
Travel
Senior A
8:45 PM
@ Peterborough Ice Kats
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
Category Sites
View AllOur Sponsors
Social Networking
Follow Us On
Follow Cambridge roadrunners Girls' Hockey Association on Twitter
- and -
Visit Cambridge roadrunners Girls' Hockey Association on Facebook
Quick Links
Manage Subscriptions
Signup to receive email or text messages for the teams you want to follow.
Printed from cambridgeroadrunners.com on Wednesday, November 21, 2018 at 6:34 AM