Cambridge roadrunners 25th Annual New Years’ Challenge Cup Girls Hockey Tournament (Cambridge roadrunners Girls' Hockey Association)

Cambridge roadrunners 25th Annual New Years’ Challenge Cup
Girls Hockey Tournament

  

January 18th – 20th, 2019

 

OWHA Sanction # 1819023

***ATTENTION***
TOURNAMENT FULL

4 Games Guaranteed

Longer Games in all divisions

Gold, Silver and Bronze medal winners

Challenge Cup awarded to Division winners

Championship Games Only (GOLD Medal) – Players presented on ice individually with spot lights and fog.  Players line up on blue lines for the singing of the National Anthem

A MVP award for every game played in the Tournament

register.jpg

htg.png

Questions regarding the tournament can be directed to [email protected]


News ArchiveLatest News
Click to view full-size image
Submitted By roadrunners Hockey on Wednesday, January 02, 2019 (65 views)
The Cambridge Rivulettes are hosting the Oakville JR Hornets at 7:40pm that evening, in a special game for our Teddy Bear Toss game, where all proceeds are being donated to the Cambridge Memorial Hospital. We will be inviting all tournament participants to attend our game, which is free admission, and contribute to this great cause. 

We'd like to have your team involved with a pizza party during our game. (First 3 teams to RSVP Jenni Bauer: [email protected])

It is part of our vision to support the growth of the game by including as many minor hockey teams as possible and to raise awareness for young players to the level of hockey available to them as their hockey dreams progress.
Other Recent Articles
Upcoming Events
Full CalendarSchedule for the Next 5 Days
WednesdayThursdayFridaySaturdaySunday
XOVER
8:00 AM
North Halton Twisters
@ Grand River Mustangs
KARL [3]
XOVER
8:00 AM
North Halton Twisters
@ Lakeshore Lightning
PAUD [2]
PB-A
8:00 AM
Gloucester Cumberland Stars
@ Sudbury Lady Wolves
MALL [4]
PB-B
8:00 AM
Hamilton Hawks
@ Lambeth Lancers
DICKSON [6]
XOVER
8:00 AM
Stratford Aces
@ Cambridge roadrunners
HESP1 [1]
XOVER
8:00 AM
Ancaster Avalanche
@ Ayr Rockets
DUNCAN [7]
XOVER
8:00 AM
Mississauga Chiefs
@ Saugeen Maitland Lightning
SPN [8]
XOVER
8:00 AM
Kitchener Lady Rangers
@ Ancaster Avalanche
GALT [5]
XOVER
8:15 AM
Grand River Mustangs
@ Chatham Outlaws
SPS [9]
XOVER
8:30 AM
Peterborough Ice Kats
@ Sudbury Lady Wolves
HESP2 [10]
PB-A
9:00 AM
North Durham Blades
@ Cambridge roadrunners
MALL [14]
XOVER
9:00 AM
Ottawa Ice
@ Cambridge roadrunners
PAUD [12]
XOVER
9:00 AM
Lindsay Lynx
@ Cambridge roadrunners
DUNCAN [17]
PB-B
9:00 AM
Napanee Crunch
@ North Bay Ice Boltz
DICKSON [16]
PA-B
9:00 AM
Guelph Jr. Gryphons
@ Waterloo Ravens
HESP1 [11]
PA-A
9:00 AM
Kanata Rangers
@ Sudbury Lady Wolves
GALT [15]
PA-B
9:00 AM
Lakeshore Lightning
@ North Bay Ice Boltz
KARL [13]
NHL
9:00 AM
Burlington Blue Bombers
@ Cambridge Novice 1
SPN [18]
NHL
9:15 AM
Cambridge Novice 2
@ Burlington Purple Power
SPS [19]
PA-A
9:30 AM
Stratford Aces
@ Cambridge roadrunners
HESP2 [20]
AHL
10:00 AM
Sudbury Flames
@ Cambridge Atom 1
GALT [24]
AHL
10:00 AM
Stoney Creek Sabres Gold
@ Oakville Blizzards
MALL [23]
XOVER
10:00 AM
Aurora Panthers Blue
@ Saugeen Maitland Lightning
HESP1 [21]
PHL-B
10:00 AM
Sudbury Bears
@ Cambridge Peewee 2
DICKSON [25]
PHL-A
10:00 AM
Burlington Rebels
@ Brantford Ice Cats
DUNCAN [26]
PHL-A
10:00 AM
Sudbury Coyotes
@ Cambridge Peewee 1
SPN [27]
PHL-B
10:00 AM
Stoney Creek Sabres Black
@ Cambridge Peewee 3
KARL [22]
XOVER
10:15 AM
Little Caesars Farmington Hills
@ Woodstock Wildcats
SPS [28]
MBB-A
10:30 AM
Sudbury Lady Wolves
@ Ancaster Avalanche
PAUD [30]
XOVER
10:30 AM
Aurora Panthers Red
@ Lakeshore Lightning
HESP2 [29]
BBB-A
11:00 AM
Oakville Hornets
@ Haldimand River Cats
DUNCAN [34]
XOVER
11:00 AM
Napanee Crunch
@ SSM Wildcats
GALT [32]
XOVER
11:00 AM
CYGHA Purple Pythons
@ Cambridge Bantam 2
MALL [31]
NB
11:00 AM
Brampton Canadettes
@ Ancaster Avalanche
DICKSON [33]
XOVER
11:15 AM
CYGHA Green Shamrocks
@ Cambridge Bantam 1
SPN [37]
XOVER
11:15 AM
Nepean Wildcats
@ Oakville Hornets
KARL [36]
MBB-B
11:15 AM
North Bay Ice Boltz
@ Belleville Bearcats
HESP1 [35]
MBB-A
11:45 AM
Lindsay Lynx
@ Lakeshore Lightning
HESP2 [38]
BBB-B
11:45 AM
Hamilton Hawks
@ Lakeshore Lightning
SPS [39]
BBB-A
12:00 PM
Stratford Aces
@ Lindsay Lynx
PAUD [40]
BBB-B
12:00 PM
Cambridge roadrunners
@ Toronto Leaside Wildcats
DUNCAN [43]
XOVER
12:00 PM
South County Predators
@ Brantford Ice Cats
MALL [41]
NB
12:00 PM
Peterborough Ice Kats
@ Cambridge roadrunners
DICKSON [42]
MBB-B
12:30 PM
Windsor Wildcats
@ Cambridge roadrunners
GALT [44]
XOVER
12:45 PM
Lakeshore Lightning
@ Grand River Mustangs
SPN [46]
MA-A
12:45 PM
Markham Stouffville Stars
@ Niagara Rapids
HESP1 [45]
MA-B
1:00 PM
Saugeen Maitland Lightning
@ St. Thomas Panthers
PAUD [47]
XOVER
1:00 PM
Chatham Outlaws
@ Peterborough Ice Kats
SPS [52]
XOVER
1:00 PM
Ayr Rockets
@ North Halton Twisters
DUNCAN [51]
PB-B
1:00 PM
Lambeth Lancers
@ Napanee Crunch
KARL [48]
PB-A
1:00 PM
Sudbury Lady Wolves
@ North Durham Blades
MALL [49]
XOVER
1:00 PM
Sudbury Lady Wolves
@ North Halton Twisters
DICKSON [50]
MA-A
1:15 PM
Windsor Wildcats
@ Cambridge roadrunners
HESP2 [53]
PA-B
1:30 PM
North Bay Ice Boltz
@ Guelph Jr. Gryphons
SWP [54]
PA-B
1:45 PM
Waterloo Ravens
@ Lakeshore Lightning
SWS [55]
MA-B
2:00 PM
Ancaster Avalanche
@ Guelph Jr. Gryphons
GALT [58]
NHL
2:00 PM
Sarnia Lady Sting
@ Burlington Blue Bombers
SPN [59]
NHL
2:00 PM
Cambridge Novice 1
@ Burlington Purple Power
Beverly [60]
PB-B
2:00 PM
North Bay Ice Boltz
@ Hamilton Hawks
KARL [56]
PB-A
2:00 PM
Cambridge roadrunners
@ Gloucester Cumberland Stars
MALL [57]
XOVER
2:15 PM
Cambridge roadrunners
@ Ancaster Avalanche
DUNCAN [63]
XOVER
2:15 PM
Saugeen Maitland Lightning
@ Ancaster Avalanche
SPS [64]
XOVER
2:15 PM
Cambridge roadrunners
@ Kitchener Lady Rangers
DICKSON [62]
XOVER
2:15 PM
Mississauga Chiefs
@ Brampton Canadettes
HESP1 [61]
PA-A
2:30 PM
Cambridge roadrunners
@ Kanata Rangers
SWP [66]
XOVER
2:30 PM
Stratford Aces
@ Mississauga Chiefs
PAUD [65]
PA-A
2:45 PM
Sudbury Lady Wolves
@ Stratford Aces
SWS [68]
XOVER
2:45 PM
Hamilton Hawks
@ Whitby Wolves
HESP2 [67]
PHL-A
3:00 PM
Brantford Ice Cats
@ Sudbury Coyotes
SPN [69]
AHL
3:15 PM
Oakville Blizzards
@ Sudbury Flames
MALL [71]
PHL-A
3:15 PM
Cambridge Peewee 1
@ Burlington Rebels
Beverly [73]
PHL-B
3:15 PM
Cambridge Peewee 3
@ Sudbury Bears
SPS [72]
AHL
3:15 PM
Cambridge Atom 1
@ Stoney Creek Sabres Gold
KARL [70]
PHL-B
3:30 PM
Cambridge Peewee 2
@ Stoney Creek Sabres Black
DICKSON [75]
XOVER
3:30 PM
St. Catharines Junior Badgers
@ Saugeen Maitland Lightning
GALT [74]
XOVER
3:30 PM
Grand River Mustangs
@ Lindsay Lynx
DUNCAN [76]
XOVER
3:45 PM
Nepean Wildcats
@ Aurora Panthers Red
HESP1 [77]
XOVER
4:00 PM
Ottawa Ice
@ Napanee Crunch
PAUD [78]
XOVER
4:15 PM
Woodstock Wildcats
@ Aurora Panthers Blue
HESP2 [79]
XOVER
4:15 PM
Cambridge Bantam 2
@ CYGHA Green Shamrocks
SPN [80]
XOVER
4:30 PM
Brantford Ice Cats
@ CYGHA Purple Pythons
SPS [84]
NB
4:30 PM
Ancaster Avalanche
@ Peterborough Ice Kats
KARL [81]
PAA
4:30 PM
Etobicoke Dolphins
@ Stoney Creek Sabres
Beverly [83]
PBB
4:30 PM
Chatham Outlaws
@ Lakeshore Lightning
MALL [82]
AA
4:45 PM
Barrie Sharks
@ Peterborough Ice Kats
DICKSON [85]
XOVER
5:15 PM
Oakville Hornets
@ Lakeshore Lightning
HESP1 [86]
XOVER
5:30 PM
Cambridge roadrunners
@ SSM Wildcats
PAUD [87]
XOVER
5:30 PM
Cambridge Bantam 1
@ South County Predators
SPN [88]
XOVER
5:45 PM
Little Caesars Farmington Hills
@ Saugeen Maitland Lightning
HESP2 [89]
PBB
5:45 PM
Peterborough Ice Kats
@ Ancaster Avalanche
MALL [91]
NB
5:45 PM
Brampton Canadettes
@ Cambridge roadrunners
KARL [90]
PAA
6:00 PM
Peterborough Ice Kats
@ Cambridge roadrunners
Beverly [94]
AA
6:00 PM
Sudbury Lady Wolves
@ Oakville Hornets
DICKSON [92]
NHL
6:00 PM
Cambridge Novice 2
@ Sarnia Lady Sting
SPS [93]
MA-B
6:45 PM
Guelph Jr. Gryphons
@ St. Thomas Panthers
HESP1 [95]
MBB-B
6:45 PM
Belleville Bearcats
@ Windsor Wildcats
SPN [96]
MA-B
7:00 PM
Ancaster Avalanche
@ Saugeen Maitland Lightning
KARL [97]
MA-A
7:00 PM
Markham Stouffville Stars
@ Windsor Wildcats
MALL [98]
MBB-A
7:00 PM
Ancaster Avalanche
@ Lindsay Lynx
SPS [99]
BBB-A
7:15 PM
Haldimand River Cats
@ Stratford Aces
DICKSON [101]
MA-A
7:15 PM
Niagara Rapids
@ Cambridge roadrunners
HESP2 [100]
BBB-A
7:30 PM
Lindsay Lynx
@ Oakville Hornets
Beverly [102]
MBB-A
8:15 PM
Lakeshore Lightning
@ Sudbury Lady Wolves
SPN [104]
XOVER
8:15 PM
Whitby Wolves
@ St. Catharines Junior Badgers
HESP1 [103]
XOVER
8:30 PM
Brampton Canadettes
@ Hamilton Hawks
MALL [106]
MBB-B
8:30 PM
Cambridge roadrunners
@ North Bay Ice Boltz
SPS [105]
BBB-B
8:30 PM
Toronto Leaside Wildcats
@ Lakeshore Lightning
DICKSON [107]
XOVER
8:45 PM
Saugeen Maitland Lightning
@ Mississauga Chiefs
HESP2 [108]
BBB-B
8:45 PM
Hamilton Hawks
@ Cambridge roadrunners
Beverly [109]
XOVER
7:00 AM
North Halton Twisters
@ Chatham Outlaws
HESP1 [110]
XOVER
7:00 AM
Grand River Mustangs
@ Sudbury Lady Wolves
PAUD [111]
PB-A
7:00 AM
North Durham Blades
@ Gloucester Cumberland Stars
KARL [112]
PB-B
7:00 AM
North Bay Ice Boltz
@ Lambeth Lancers
DUNCAN [114]
NB
7:00 AM
Peterborough Ice Kats
@ Brampton Canadettes
DICKSON [113]
NHL
7:00 AM
Sarnia Lady Sting
@ Cambridge Novice 1
Beverly [116]
XOVER
7:00 AM
Lindsay Lynx
@ Ayr Rockets
SPN [115]
AHL
7:15 AM
Stoney Creek Sabres Gold
@ Sudbury Flames
SPS [117]
XOVER
7:30 AM
Peterborough Ice Kats
@ Lakeshore Lightning
HESP2 [118]
PB-B
8:00 AM
Napanee Crunch
@ Hamilton Hawks
DUNCAN [125]
AA
8:00 AM
Oakville Hornets
@ Barrie Sharks
Beverly [127]
XOVER
8:00 AM
Ancaster Avalanche
@ Grand River Mustangs
MALL [122]
PB-A
8:00 AM
Sudbury Lady Wolves
@ Cambridge roadrunners
KARL [121]
AA
8:00 AM
Peterborough Ice Kats
@ Sudbury Lady Wolves
GALT [123]
NB
8:00 AM
Cambridge roadrunners
@ Ancaster Avalanche
DICKSON [124]
XOVER
8:00 AM
Mississauga Chiefs
@ Kitchener Lady Rangers
PAUD [120]
XOVER
8:00 AM
Ancaster Avalanche
@ Stratford Aces
HESP1 [119]
XOVER
8:00 AM
North Halton Twisters
@ Cambridge roadrunners
SPN [126]
AHL
8:15 AM
Oakville Blizzards
@ Cambridge Atom 1
SPS [128]
XOVER
8:30 AM
Saugeen Maitland Lightning
@ Cambridge roadrunners
HESP2 [129]
PA-B
9:00 AM
Lakeshore Lightning
@ Guelph Jr. Gryphons
HESP1 [130]
PHL-A
9:00 AM
Brantford Ice Cats
@ Cambridge Peewee 1
Beverly [137]
PBB
9:00 AM
Lakeshore Lightning
@ Peterborough Ice Kats
KARL [132]
XOVER
9:00 AM
Saugeen Maitland Lightning
@ Woodstock Wildcats
DUNCAN [135]
XOVER
9:00 AM
Aurora Panthers Blue
@ Little Caesars Farmington Hills
SPN [136]
XOVER
9:00 AM
Lakeshore Lightning
@ Nepean Wildcats
DICKSON [134]
XOVER
9:00 AM
SSM Wildcats
@ Ottawa Ice
MALL [133]
XOVER
9:00 AM
Napanee Crunch
@ Cambridge roadrunners
PAUD [131]
XOVER
9:30 AM
Aurora Panthers Red
@ Oakville Hornets
SPS [139]
PA-A
9:30 AM
Stratford Aces
@ Kanata Rangers
HESP2 [138]
PAA
10:00 AM
Peterborough Ice Kats
@ Etobicoke Dolphins
Beverly [141]
PA-B
10:00 AM
North Bay Ice Boltz
@ Waterloo Ravens
HESP1 [140]
PBB
10:15 AM
Ancaster Avalanche
@ Chatham Outlaws
KARL [142]
BBB-A
10:15 AM
Stratford Aces
@ Oakville Hornets
DUNCAN [144]
BBB-B
10:15 AM
Toronto Leaside Wildcats
@ Hamilton Hawks
DICKSON [143]
MA-A
10:30 AM
Cambridge roadrunners
@ Markham Stouffville Stars
PAUD [146]
MA-B
10:30 AM
Guelph Jr. Gryphons
@ Saugeen Maitland Lightning
SPN [148]
MA-B
10:30 AM
St. Thomas Panthers
@ Ancaster Avalanche
MALL [147]
PA-A
10:30 AM
Sudbury Lady Wolves
@ Cambridge roadrunners
HESP2 [145]
XOVER
11:00 AM
Mississauga Chiefs
@ Whitby Wolves
HESP1 [150]
MA-A
11:00 AM
Niagara Rapids
@ Windsor Wildcats
SPS [151]
BBB-A
11:15 AM
Lindsay Lynx
@ Haldimand River Cats
DUNCAN [153]
PAA
11:15 AM
Cambridge roadrunners
@ Stoney Creek Sabres
Beverly [154]
BBB-B
11:15 AM
Lakeshore Lightning
@ Cambridge roadrunners
DICKSON [152]
XOVER
11:30 AM
St. Catharines Junior Badgers
@ Brampton Canadettes
HESP2 [155]
PHL-B
11:30 AM
Cambridge Peewee 3
@ Cambridge Peewee 2
KARL [149]
PHL-A
12:00 PM
Sudbury Coyotes
@ Burlington Rebels
SPN [157]
XOVER
12:00 PM
Saugeen Maitland Lightning
@ Hamilton Hawks
MALL [158]
PHL-B
12:00 PM
Sudbury Bears
@ Stoney Creek Sabres Black
PAUD [156]
MBB-A
12:30 PM
Lindsay Lynx
@ Sudbury Lady Wolves
HESP1 [159]
XOVER
12:30 PM
South County Predators
@ Cambridge Bantam 2
SPS [163]
XOVER
12:30 PM
CYGHA Green Shamrocks
@ Brantford Ice Cats
AUDKIWA [164]
ABB-QF
12:30 PM
3rd Pool A
@ 2nd Pool A
DICKSON [161]
ABB-QF
12:30 PM
3rd Pool B
@ 2nd Pool B
DUNCAN [162]
AA
12:30 PM
Barrie Sharks
@ Sudbury Lady Wolves
Beverly [165]
AB-QF
12:30 PM
3rd Pool B
@ 2nd Pool B
KARL [160]
MBB-A
1:00 PM
Lakeshore Lightning
@ Ancaster Avalanche
HESP2 [166]
MBB-B
1:00 PM
Windsor Wildcats
@ North Bay Ice Boltz
PAUD [167]
NHL
1:00 PM
Burlington Blue Bombers
@ Cambridge Novice 2
SPN [168]
MBB-B
1:30 PM
Belleville Bearcats
@ Cambridge roadrunners
MALL [169]
AB-QF
1:45 PM
3rd Pool A
@ 2nd Pool A
KARL [170]
AAA-QF
1:45 PM
3rd Pool A
@ 2nd Pool A
DICKSON [171]
AA
1:45 PM
Peterborough Ice Kats
@ Oakville Hornets
Beverly [175]
NHL
1:45 PM
Burlington Purple Power
@ Sarnia Lady Sting
SPS [173]
XOVER
1:45 PM
CYGHA Purple Pythons
@ Cambridge Bantam 1
AUDKIWA [174]
AAA-QF
1:45 PM
3rd Pool B
@ 2nd Pool B
DUNCAN [172]
BA-E
2:00 PM
3rd Pool C
@ 2nd Pool C
HESP1 [176]
AHL-SF
2:15 PM
4th Place
@ 1st Place
SPN [178]
BA-E
2:30 PM
3rd Pool D
@ 2nd Pool D
HESP2 [179]
BA-E
2:30 PM
3rd Pool A
@ 2nd Pool A
PAUD [177]
AHL-SF
2:45 PM
3rd Place
@ 2nd Place
SPS [180]
BA-E
3:00 PM
3rd Pool B
@ 2nd Pool B
MALL [182]
PA-QF
3:00 PM
4th Pool B
@ 1st Pool A
DICKSON [183]
PA-QF
3:00 PM
4th Pool A
@ 1st Pool B
DUNCAN [184]
PB-QF
3:00 PM
3rd Pool B
@ 2nd Pool A
KARL [181]
PB-QF
3:00 PM
3rd Pool A
@ 2nd Pool B
AUDKIWA [185]
PBB
3:00 PM
Peterborough Ice Kats
@ Chatham Outlaws
Beverly [186]
MA-QF
3:30 PM
4th Pool A
@ 1st Pool B
HESP1 [187]
NB-SF
3:30 PM
4th Place
@ 1st Place
SPN [188]
NB-SF
3:45 PM
3rd Place
@ 2nd Place
SPS [189]
MA-QF
4:00 PM
4th Pool B
@ 1st Pool A
HESP2 [190]
MA-QF
4:00 PM
3rd Pool B
@ 2nd Pool A
PAUD [191]
PB-QF
4:15 PM
4th Pool B
@ 1st Pool A
KARL [192]
PB-QF
4:15 PM
4th Pool A
@ 1st Pool B
AUDKIWA [195]
PA-QF
4:15 PM
3rd Pool B
@ 2nd Pool A
DUNCAN [194]
PA-QF
4:15 PM
3rd Pool A
@ 2nd Pool B
DICKSON [193]
PBB
4:15 PM
Lakeshore Lightning
@ Ancaster Avalanche
Beverly [196]
MA-QF
4:30 PM
3rd Pool A
@ 2nd Pool B
MALL [197]
IA-QF
4:45 PM
3rd Pool A
@ 2nd Pool A
SPN [198]
IA-QF
5:00 PM
3rd Pool B
@ 2nd Pool B
SPS [200]
ABB-SF
5:00 PM
GM161 Winner
@ 1st Pool A
HESP1 [199]
ABB-SF
5:30 PM
GM162 Winner
@ 1st Pool B
HESP2 [201]
PHL-QF
5:30 PM
4th Pool B
@ 1st Pool A
DICKSON [203]
PAA
5:30 PM
Stoney Creek Sabres
@ Peterborough Ice Kats
Beverly [205]
AB-SF
5:30 PM
GM160 Winner
@ 1st Pool B
PAUD [202]
PHL-QF
5:30 PM
4th Pool A
@ 1st Pool B
DUNCAN [204]
NHL
6:00 PM
Burlington Purple Power
@ Burlington Blue Bombers
MALL [207]
AAA-SF
6:00 PM
GM171 Winner
@ 1st Pool A
KARL [206]
BBB-QF
6:15 PM
4th Pool B
@ 1st Pool A
HESP1 [208]
BHL-QF
6:15 PM
3rd Pool A
@ 2nd Pool A
SPN [209]
BHL-QF
6:30 PM
3rd Pool B
@ 2nd Pool B
SPS [210]
PAA
6:45 PM
Etobicoke Dolphins
@ Cambridge roadrunners
Beverly [215]
BBB-QF
6:45 PM
4th Pool A
@ 1st Pool B
HESP2 [211]
PHL-QF
6:45 PM
3rd Pool A
@ 2nd Pool B
DICKSON [213]
AB-SF
6:45 PM
GM170 Winner
@ 1st Pool A
PAUD [212]
PHL-QF
6:45 PM
3rd Pool B
@ 2nd Pool A
DUNCAN [214]
NHL
7:00 PM
Cambridge Novice 2
@ Cambridge Novice 1
MALL [216]
AAA-SF
7:15 PM
GM172 Winner
@ 1st Pool B
KARL [217]
BBB-QF
7:30 PM
3rd Pool A
@ 2nd Pool B
SPN [218]
BBB-QF
7:45 PM
3rd Pool B
@ 2nd Pool A
SPS [219]
BA-QF
8:00 PM
GM176 Winner
@ 1st Pool C
DICKSON [222]
BA-QF
8:00 PM
GM179 Winner
@ 1st Pool D
DUNCAN [223]
MBB-QF
8:00 PM
3rd Pool A
@ 2nd Pool B
PAUD [221]
MBB-QF
8:00 PM
3rd Pool B
@ 2nd Pool A
Beverly [224]
MBB-QF
8:00 PM
4th Pool B
@ 1st Pool A
HESP2 [220]
BA-QF
8:15 PM
GM177 Winner
@ 1st Pool A
MALL [225]
BA-QF
8:30 PM
GM182 Winner
@ 1st Pool B
KARL [226]
MA-SF
8:45 PM
GM187 Winner
@ GM191 Winner
SPN [227]
MA-SF
9:00 PM
GM190 Winner
@ GM197 Winner
SPS [228]
MBB-QF
9:15 PM
4th Pool A
@ 1st Pool B
HESP2 [229]
IA-SF
9:30 PM
GM200 Winner
@ 1st Pool B
Beverly [231]
IA-SF
9:30 PM
GM198 Winner
@ 1st Pool A
PAUD [230]
PB-SF
7:00 AM
GM181 Winner
@ GM195 Winner
SPN [232]
PHL-SF
7:00 AM
GM213 Winner
@ GM203 Winner
AUDKINS [233]
PHL-SF
7:15 AM
GM214 Winner
@ GM204 Winner
AUDKIWA [235]
PB-SF
7:15 AM
GM185 Winner
@ GM192 Winner
SPS [234]
MBB-SF
8:00 AM
GM220 Winner
@ GM221 Winner
MALL [238]
PBB-Bronze
8:00 AM
4th Place
@ 3rd Place
HESP1 [236]
AA-Gold
8:00 AM
2nd Place
@ 1st Place
PAUD [237]
AA-Bronze
8:00 AM
4th Place
@ 3rd Place
DICKSON [239]
PA-SF
8:15 AM
GM183 Winner
@ GM193 Winner
SPN [240]
PA-SF
8:30 AM
GM184 Winner
@ GM194 Winner
SPS [242]
PBB-Gold
8:30 AM
2nd Place
@ 1st Place
HESP2 [241]
BHL-SF
8:45 AM
GM209 Winner
@ 1st Pool A
AUDKINS [243]
BHL-SF
9:00 AM
GM210 Winner
@ 1st Pool B
AUDKIWA [244]
AHL-Bronze
9:15 AM
GM178 Loser
@ GM180 Loser
DICKSON [245]
AHL-Gold
9:30 AM
GM178 Winner
@ GM180 Winner
PAUD [247]
MBB-SF
9:30 AM
GM224 Winner
@ GM229 Winner
MALL [248]
BA-SF
9:30 AM
GM222 Winner
@ GM223 Winner
SPN [249]
ABB-Gold
9:30 AM
GM199 Winner
@ GM201 Winner
HESP1 [246]
BA-SF
9:45 AM
GM225 Winner
@ GM226 Winner
SPS [250]
NHL-Gold
10:00 AM
2nd Place
@ 1st Place
HESP2 [251]
ABB-Bronze
10:30 AM
GM199 Loser
@ GM201 Loser
DICKSON [252]
NB-Gold
11:00 AM
GM188 Winner
@ GM189 Winner
PAUD [254]
AAA-Gold
11:00 AM
GM206 Winner
@ GM217 Winner
HESP1 [253]
AAA-Bronze
11:00 AM
GM206 Loser
@ GM217 Loser
MALL [255]
BBB-SF
11:00 AM
GM208 Winner
@ GM218 Winner
SPN [256]
BBB-SF
11:15 AM
GM211 Winner
@ GM219 Winner
SPS [257]
PHL-Gold
11:30 AM
GM233 Winner
@ GM235 Winner
HESP2 [258]
NB-Bronze
11:45 AM
GM188 Loser
@ GM189 Loser
DICKSON [259]
PHL-Bronze
12:15 PM
GM233 Loser
@ GM235 Loser
SPN [260]
AB-Gold
12:30 PM
GM202 Winner
@ GM212 Winner
PAUD [262]
PAA-Bronze
12:30 PM
4th Place
@ 3rd Place
SPS [264]
PB-Gold
12:30 PM
GM232 Winner
@ GM234 Winner
HESP1 [261]
PB-Bronze
12:30 PM
GM232 Loser
@ GM234 Loser
MALL [263]
MA-Gold
1:00 PM
GM227 Winner
@ GM228 Winner
HESP2 [265]
NHL-Bronze
1:00 PM
4th Place
@ 3rd Place
DICKSON [266]
MA-Bronze
1:30 PM
GM227 Loser
@ GM228 Loser
SPN [267]
MBB-Bronze
2:00 PM
GM238 Loser
@ GM248 Loser
SPS [271]
PA-Bronze
2:00 PM
GM240 Loser
@ GM242 Loser
MALL [270]
PA-Gold
2:00 PM
GM240 Winner
@ GM242 Winner
HESP1 [268]
MBB-Gold
2:00 PM
GM238 Winner
@ GM248 Winner
PAUD [269]
AB-Bronze
2:15 PM
GM202 Loser
@ GM212 Loser
DICKSON [272]
BA-Gold
2:30 PM
GM249 Winner
@ GM250 Winner
HESP2 [273]
BA-Bronze
3:00 PM
GM249 Loser
@ GM250 Loser
SPN [274]
IA-Bronze
3:30 PM
GM230 Loser
@ GM231 Loser
SPS [278]
IA-Gold
3:30 PM
GM230 Winner
@ GM231 Winner
PAUD [276]
PAA-Gold
3:30 PM
2nd Place
@ 1st Place
HESP1 [275]
BHL-Bronze
3:30 PM
GM243 Loser
@ GM244 Loser
MALL [277]
BHL-Gold
4:00 PM
GM243 Winner
@ GM244 Winner
HESP2 [279]
BBB-Bronze
4:30 PM
GM256 Loser
@ GM257 Loser
SPN [280]
BBB-Gold
5:00 PM
GM256 Winner
@ GM257 Winner
HESP2 [281]
Current Tournament
Click to view full-size image
Upcoming Games
  • Atom B - Crossover
    Fri
    Jan 18
    8:00 AM
    North Halton Twisters
    @Grand River Mustangs
    Karl Homuth
  • Atom BB - Crossover
    Fri
    Jan 18
    8:00 AM
    North Halton Twisters
    @Lakeshore Lightning
    Preston
  • Peewee B - Pool A
    Fri
    Jan 18
    8:00 AM
    Gloucester Cumberland Stars
    @Sudbury Lady Wolves
    Cambridge Ice Centre
  • Peewee B - Pool B
    Fri
    Jan 18
    8:00 AM
    Hamilton Hawks
    @Lambeth Lancers
    Dickson
  • Atom A - Crossover
    Fri
    Jan 18
    8:00 AM
    Stratford Aces
    @Cambridge roadrunners
    Hespeler 1
  • Atom B - Crossover
    Fri
    Jan 18
    8:00 AM
    Ancaster Avalanche
    @Ayr Rockets
    Duncan McIntosh
Colours Legend
  • Novice HL
    Novice HL
    Bronze Championship
    Gold Championship
  • Novice B
    Novice B
    Semi-Finals
    Bronze Championship
    Gold Championship
  • Atom HL
    Atom HL
    Semi-Finals
    Bronze Championship
    Gold Championship
  • Atom B
    Pool A
    Pool B
    Quarter Finals
    Semi-Finals
    Bronze Championship
    Gold Championship
  • Atom BB
    Pool A
    Pool B
    Quarter Finals
    Semi-Finals
    Bronze Championship
    Gold Championship
  • Atom AA
    Atom A
    Bronze Championship
    Gold Championship
  • Atom A
    Pool A
    Pool B
    Quarter Finals
    Semi-Finals
    Bronze Championship
    Gold Championship
  • Peewee HL
    Pool A
    Pool B
    Quarter Finals
    Semi-Finals
    Bronze Championship
    Gold Championship
  • Peewee B
    Pool A
    Pool B
    Quarter Finals
    Semi-Finals
    Bronze Championship
    Gold Championship
  • Peewee BB
    Peewee BB
    Bronze Championship
    Gold Championship
  • Peewee A
    Pool A
    Pool B
    Quarter Finals
    Semi-Finals
    Bronze Championship
    Gold Championship
  • Peewee AA
    Peewee AA
    Bronze Championship
    Gold Championship
  • Bantam HL
    Pool A
    Quarter Finals
    Pool B
    Semi-Finals
    Bronze Championship
    Gold Championship
  • Bantam BB
    Pool A
    Pool B
    Quarter Finals
    Semi-Finals
    Bronze Championship
    Gold Championship
  • Bantam A
    Pool B
    Pool A
    Pool C
    Pool D
    Elimination Round
    Quarter Finals
    Semi-Finals
    Bronze Championship
    Gold Championship
  • Midget BB
    Pool A
    Pool B
    Quarter Finals
    Semi-Finals
    Bronze Championship
    Gold Championship
  • Midget A
    Pool A
    Pool B
    Quarter Finals
    Semi-Finals
    Bronze Championship
    Gold Championship
  • Intermediate A
    Pool A
    Pool B
    Quarter Finals
    Semi-Finals
    Bronze Championship
    Gold Championship
Printed from cambridgeroadrunners.com on Wednesday, January 16, 2019 at 9:53 AM